VšĮ SISTEMINIŲ SPRENDIMŲ INSTITUTAS

  • Šeimos konsteliacijos
  • Psichologinis konsultavimas
  • Seminarai, paskaitos, mokymai

Kontaktai:
Tel.: +370 620 91691, +370 637 74700

el.p.: info@konsteliacijos.lt

 


lt ru
 
   
patyriminė MAK grupė Vilniuje

Patyriminė grupė

  MANO AUGIMO KELIAS

mak grupe.jpg
su Metaforinėmis Asociatyvinėmis Kortelėmis
ir Konsteliacijomis

VILNIUJE
du antradienius per mėnesį, 18-20 val.

Nuo 2025 m. sausio 7 d.
 .

REGISTRACIJA

Skaityti atsiliepimus

Kas nenorėtų atsipalaiduoti po įtemptos darbo dienos, bendraminčių rate, saugioje – palaikančioje aplinkoje? Kaip bonusą, gauti įžvalgų, atsakymų į rūpimus gyvenimo klausimus, atrasti naujų sprendimo būdų... nelaužant galvos, o lengvai ir žaismingai?

Visa tai – patyriminėje grupėje MANO AUGIMO KELIAS.

 

Tai nedidelė (iki 8 - 10 žmonių) grupė, kurioje galėsite kalbėtis, dalintis ir naujai suvokti ne tik tai, kas ir dėl ko Jūsų gyvenime yra ne taip, kas sunkina, bet ir atrasti giliai pasąmonėje glūdinčius asmeninius resursus – tai, kas stiprina ir gali palaikyti, padėti įvairiose situacijose. Taip pat – ką galite keisti ir kaip keistis neprarandant savęs.


Padedant metaforinėms asociayvinėms kortelėms (MAK) ir šeimos konsteliacijos metodui
– per vaizdus, kylančias metaforas, asociacijas, jausmus ir pojūčius, grupės nariai dalinsis viskuo, apie ką tuo metu norėsis kalbėti. Tai gali būti įvykiai gyvenime, su jais susiję jausmai, pojūčiai, elgesio modeliai, konfliktinės situacijos, sunkumai, pasisekimai, net aplankę sapnai, meilė, sveikata ir kt.


MAK (metaforinės asociatyvinės kortelės)

Šios, iš pažiūros  paprastos, kortelės su paveikslėliais ir žodžiais yra ganėtinai stiprus psichologinis pagalbos instrumentas. Kortelės padeda apeiti racionalų mąstymą,  įveikti vidinį pasipriešinimą – tokiu būdu sukurdamos sąlygas dialogui tarp žmogaus vidinio ir išorinio pasaulio. Tai padeda saugiai paliesti net ir sunkias asmenines patirtis, suformuluoti ir išreikšti jas žodžiais – kas jau savaime turi vidinį teigiamą poveikį.

Labai svarbu – kad mūsų viduje glūdi ir daug nepastebėtų stiprybių, gebėjimų, kuriuos, kreipiantis į savo vidinį pasaulį per vaizdus, metaforas, asociacijas, galime netikėtai atrasti, pasikviesti į gyvenimą.


Šeimos konsteliacija (išdėstymas) – vienas iš pačių progresyviausių praktinės psichologijos metodų. Šis metodas leidžia atrasti ryšį tarp to, kas vyksta Jūsų gyvenime ir Jūsų šeimos, giminių, protėvių gyvenimuose; nustatyti tarpusavio ryšius tarp žmonių, įvykių, aplinkos ir jų įtakos Jūsų likimui.

Taikant šeimos konsteliacijų metodą, nereikalingi ilgi išsipasakojimai ar kalbėjimai apie skausmingus praeities įvykius. Į sunkius įvykius žvelgiama per simbolinį paveikslą.

Viena konsteliacija gali pakeisti kelias ar keliolika konsultacijų, dėl to, taikant šį metodą, per trumpą laiką įmanoma atrasti problemų kilmę ir transformuoti savo gyvenimą norima kryptimi. 

Metaforinių kortelių vaizdų ir asociacijų bei grupės dalyvių pagalba, tyrinėsime savo reakcijas ir elgesio būdus: kaip jie atsirado ir įsitvirtino mumyse, kokią nesąmoningą naudą iš to gauname, ką prarandame, o svarbiausia – ką atrandame. Ko iš tiesų norime šioje situacijoje ir kaip to prasmingai siekti.

Mokysimės priimti save, būti geranoriškesniais sau ir kitiems, pamatyti  naujus elgesio modelius, bandyti kitaip kurti santykius, atviriau reikšti savo jausmus, išsakyti savo nuomonę, apginti savo ribas, auginti savivertę ir pasitikėjimą savimi. Kartu kursime saugią ir palaikančią grupės atmosferą be vertinimo ir kritikos.

Grupėje galėsite pajausti bendrystę ir solidarumą su panašių sunkumų ar stiprybių turinčiais žmonėmis, keistis patirtimi, išsakyti tai, kas buvo prislopinta, būti išgirstiems, išgirsti save ir kitus. Saugioje bendrystėje turėsite galimybę atpažinti savo problemas - kas jas įtakoja ir palaiko, rasti naujų sprendimo būdų. O taip pat - ieškosite savo stiprybės, vidinių resursų šaltinio, mokysitės, kaip jį savyje auginti.

.

Dalyvavimas grupėje bus naudingas, jei nori:

•  geriau suvokti save, kitus, savo ir kitų elgesį;
•  didinti pasitikėjimą savimi, auginti savivertę;
•  atskleisti savo vertybes, stiprybes, įsiklausyti į savo poreikius ir jais remtis;
•  rasti motyvaciją keistis ir pradėti tai, ko iki šiol nedrįsai;
•  pažinti ir tinkamai išreikšti jausmus, išsakyti grįžtamąjį ryšį ir kt.;
•  mokytis tvarkytis su gyvenimo iššūkiais, sunkiomis emocijomis ar išgyvenimais;
•  spręsti bendravimo ir santykių problemas;
•  būti išgirstam(-ai), suprastam, išgirsti ir suprasti kitus;
•  pajusti bendradarbiavimo, atvirumo, lygiavertiškumo ir palaikymo atmosferą.

Kuo grupė skiriasi nuo MAK tyrinėjimų erdvės užsiėmimų ?

Grupės nariai turi galimybę stebėti, mokytis vieni iš kitų ir bendradarbiauti. Vien dėl to, kad tie patys žmonės susitinka 2 kartus per mėnesį, jie gali jausti emocinį palaikymą vieni iš kitų. To dėka kuriasi šilta ir jauki atmosfera. Labai svarbi refleksija. Tai yra savęs supratimas, konstruktyvi savo veiksmų kritika, savęs palyginimas su kitais. Reflektuojantis asmuo tampa lyg išoriniu savęs stebėtoju. Jie klausosi vienas kito, išlaukia, gali dalintis. Kiekvieną kartą renkasi savo atsineštą temą, kuri tuo metu yra aktuali.

Dalyviai turi galimybę ugdyti ir tobulinti tarpusavio komunikacijos įgūdžius, susidurti su tarpasmeniniais iššūkiais ir mokytis konstruktyviai bendrauti ir bendradarbiauti su kitais. Dalyvavimas grupėje leidžia jaustis suprastam ir nepasilikti vien su savo problemomis. Grupėje gali gauti emocinį palaikymą iš kitų, kurių patirtys ar emocijos gali būti panašios. Čia gali išmokti naujų konfliktų sprendimo būdų, bendrauti su skirtingomis asmenybėmis ar valdyti kritinę situaciją. Grupė gali padėti dalyviams pažvelgti į savo problemas iš kitos perspektyvos, rasti naujus būdus susidoroti su iššūkiais ir įgyti naujų įgūdžių, reikalingų gyvenimo kokybės pagerinimui.

Grupė lyg veidrodis, kuriame galima pamatyti ir suprasti savo santykius su žmonėmis, to bendravimo pasekmes.

Kai į mintis, jausmus, veiksmus reaguoja keletas žmonių, tai turi daug stipresnį poveikį, nei vieno žmogaus (pvz., terapeuto) reakcija.


Grupės susitikimai vyks du kartus per mėnesį, antradieniais,

18.00 - 20.00 val.

Adresas: Fabijoniškių g. 6-3, Vilnius
Kaip mus rasti, žiūrėkite ČIA     

Grupės dydis: 8-10 žmonių (nuolatinė sudėtis).

Trukmė: 10 susitikimų.

Pirmasis susitikimas – 2025 m. sausio 7 d.

Susitikimų grafikas:

1. 2025.01.07

2. 2025.01.14

3. 2025.02.04

4. 2025.02.25

5. 2025.03.04

6. 2025.03.18

7. 2025.04.08

8. 2025.04.22

9. 2025.05.13

10. 2025.05.27

 

Vieno susitikimo kaina – 20 Eur
Mokėti galima iš karto už 10 susitikimų arba mažiausiai už mėnesį (2 susitikimus)grynais, atvykus į susitikimą arba pavedimu iki susitikimo – rekvizitai mokėjimui)

registruotis raudonas.png

 

lolitajb.jpgGRUPĖS VEDANČIOJI:
Lolita J. Bazurinienė,

šeimos konsultantė, asmeninio augimo grupių vedančioji;
tėvų, auginančių Autizmo spektro sutrikimą turinčius vaikus, konsultantė; grupių vedančioji.

Metaforinių asociatyvinių kortelių, sisteminės fenomenologinės psichoterapijos ir sisteminių konsteliacijų konsultantė-praktikė, ThetaHealing praktikė

 

 Tel. 8 680 45272
El.p: lolitajbaz@gmail.com

Mokėsi:

Sisteminių sprendimų institutas, Vilnius
Maskvos konsultavimo ir sisteminių sprendimų institutas
Tarptautinis metasensorinio koučingo centras (Maskva)
Praktinės psichologijos institutas  (Ukraina)
VDU Švietimo akademija Profesinio tobulinimo institutas
ThetaHealing Institute of Knowlendge (JAV) ir kiti įvairių šalių specialistų mokymai.

Dalyvių atsiliepimai, atradimai, įžvalgos:

Turbūt gerą pusmetį lankiau MAK patyriminę grupę pas Lolitą. Ir praėjus  kuriam laikui noriu padėkoti grupės vadovei ir trumpai pasisakyti, kad lankymasis MAK grupėje davė ne tik  vertingų įžvalgų, bet svarbiausia, kad galiu geriau suprasti (gal identifikuoti)  savo vidinius konfliktus, išlaisvinti užstrigusias emocijas, kurios kartais taip trukdo gyventi ir judėti į priekį.

Vienas iš pagrindinių šios grupės privalumų – galimybė pažvelgti į savo problemas iš naujos perspektyvos. Kadangi grupė buvo beveik nekintanti,  jaučiausi saugi gaudama grįžtamąjį ryšį ir palaikymą  iš grupės vadovės bei kitų grupės narių.

Dalindamasi  savo patirtimi ir klausydama  kitų istorijų jaučiausi artimos bendruomenės dalimi, stipriame emociniame ryšyje,  mažiau vieniša...

Galiausiai, MAK patyriminė grupė yra puiki proga asmeniniam augimui ir tobulėjimui. Nuolatinė refleksija ir giluminis savęs pažinimas man padėjo tapti sąmoningesnei ir labiau susitelkusiai į savo vidinį pasaulį. Šių praktikų dėka pavyko  rasti vidinių atsakymų.

Tai ne tik naudinga patirtis, bet ir transformuojantis patyrimas, leidžiantis kurti prasmingesnį gyvenimą. Jūratė

 

Metoforines kortelės – tai mano atradimas, kuris dabar tapo mano pagalbinė priemonė dirbant su savimi, savo vidiniu pasauliu. Gavau labai daug atsakymų, kurių anksčiau ilgai ieškojau. Laima

 

Užsiėmimas su metaforinėmis kortelėmis prasidėjo, kaip žaidimo forma, o baigėsi, kad gavau atsakymą į sau labai rūpimą klausimą. Taip ir norėjosi tas kelias korteles neštis su savimi, kad nepamirščiau, ką atradau sau. Jolanta

 

Šios kortelės padeda pažvelgti į save iš šono – žiūri į paveiksliuką ir kalbi tarsi apie jį – ateina kažkokios įžvalgos apie tai, ką matai kortelėje, tačiau vėliau supranti, kad kalbėjai apie save. Be didelių pastangų ir galvojimų tarsi ištrauki iš savo pasąmonės tai, ko iki tol niekaip nepavykdavo apčiuopti, suprasti – tai, kas galbūt tau trukdė gyventi, megzti santykius ir kt. Sandra

Kam reikalingas konsultantas, dirbant su metaforinėmis kortelėmis?
Juk aš ir pats galiu pasižiūrėti į paveiksliuką ir pasakyti sau, ką jame matau.
Tam juk nereikia jokių didelių mokslų!

Skaityti straipsnį „Kam reikalingas terapeutas ar konsultantas, dirbant su metaforinėmis kortelėmis?“

 

VšĮ Sisteminių sprendimų institutas, Vilnius
www.konsteliacijos.lt