VšĮ SISTEMINIŲ SPRENDIMŲ INSTITUTAS

  • Šeimos konsteliacijos
  • Psichologinis konsultavimas
  • Seminarai, paskaitos, mokymai

Kontaktai:
Tel.: +370 620 91691, +370 637 74700

el.p.: info@konsteliacijos.lt

 


lt ru
 
   
Struktūrinių elementų naudojimas konsultavime ir terapijoje

 STRUKTŪRINIŲ ELEMENTŲ NAUDOJIMAS
KONSULTACINIAME IR TERAPINIAME DARBE

strukturiniai elementai konsultavime ir terapijoje.jpg

VILNIUJE gyvai grupėje ir online
Spalio 16 d., pirmad., 9-17 val.

 

Seminaras skirtas: psichologams, psichoterapeutams, verslo konsultantams, koučeriams
ir kitų sričių, susijusių su klientų konsultavimu, specialistams

Pagalbos procese, problemos esmės paieškos ir perdirbimas, ne visuomet yra geriausias kelias. Klientas gali neturėti tam pakankamai jėgų bei motyvacijos. Tačiau galimybė per trumpą laiką pamatyti situaciją kitaip, atrasti palengvėjimo ir naujų galimybių vietą – gali sukurti naują dialogą tarp kliento ir terapeuto, motyvaciją ir resursą tolesniam bei gilesniam darbui konsultanto specializacijos kontekste. Arba to klientui šiuo metu ir pakanka.

Darbas su struktūriniais elementais – tai vienas iš trumpalaikių bei į sprendimą orientuotų terapijos metodų, taikomas tiek atskirai, tiek ilgalaikės pagalbos kontekste. Jis paremtas idėja, kad pokyčiai vyksta ne tada, kai mes užsiimame problema, o tuomet, kai paliekame probleminį vaidmenį ar probleminį scenarijų. Ir išeiname į tai, kas vadinama sprendimo erdve arba norima būsena.


Struktūrinį formatą konsultavime bei terapijoje gerai naudoti:

• Klausimuose, susijusiuose su neasmeniniais elementais. Pvz., sunkumai dėl sprendimų priėmimo, tikslų įgyvendinimo, resursų paieška, emociniai arba fiziniai simptomai, būsenos, sapnai ir  kt.


• Dirbant su vidinėmis struktūromis, pvz., idėjomis arba įsitikinimais („Aš, kai išsiskirsiu“ ir „Aš, jei liksiu santuokoje
), vidinėmis dalimis („Aš, kuris/-i bijo“ ir „Aš, kuris/-i įveikia baimę). Ir išorinėmis struktūromis, tokiomis, kaip tikslas, problema, kliūtys, resursai ir t.t.


• Kai problema gali būti daugiasluoksnė, turėti savyje neasmeninių struktūrų, pvz., tikslas, simptomas ir kt., bei nesąmoningai joms būna priskirtos ir žmogiškos savybės, bruožai. Pavyzdžiui, kai „Kliūtis“ sako: „Aš jo/jos ten neleisiu“ ir klientas šiame elemente atpažįsta savo mamą, ar kitą asmenį. Seminare pažinsite kaip pamatyti asmeninių ir neasmeninių kontekstų persipynimą ir juos atskirti, kaip išsiaiškinamas ir nuimamas asmeninis perkėlimas.


•  Su klientais, kuriuos domina naujų sprendimų kūrimas.


Struktūriniame darbe galime detaliai nesigilinti į kliento problemą, ir ne visuomet reikalinga problemos analizė. Pakanka žinoti, kokie elementai priklauso sistemai, reikalaujančiai pokyčio ir kokia kryptimi turi vykti šis pokytis. Struktūrinis formatas leidžia dirbti simboliniame lygmenyje, t. y. „kliento kalba". Kai konsultantas gali net nesuprasti, ką būtent klientas „įdeda
į Problemą arba į Sprendimą.

Šios galimybės padeda ir kai klientui nėra tinkamas didesnis atvirumas. Galimybė gauti naują įžvalgą ir tam tikrą rezultatą sukuria didesnį pasitikėjimą ir motyvaciją tolimesniam darbui konsultanto darbo kontekste.

 

Seminare susipažinsite su struktūrinio formato darbo ypatumais ir galėsite gautas žinias panaudoti savo praktikoje. Taip pat, susipažinsite su struktūrinių konsteliacijų (išdėstymų) metodu - vienu iš efektyvių darbo būdų beveik su visu galimų klientų užklausų spektru. 

 

v-syritsa.png
VEDANTYSIS:
Vlad Syritsa, Latvija
https://rasstanovki.lv
Psichologas-psichoterapeutas, kviestinis mokymų programų specialistams vedantysis-supervizorius įv. šalyse.
Specializacija: geštalto terapija, psichodrama, EMDR, sisteminė fenomenologinė psichoterapija (konsteliacijos). 

 

Seminaras vyks rusų kalba, su vertimu į lietuvių kalbą.

Dalyvių skaičius ribotas, todėl jei norite, kad registracija būtų garantuota,
rekomenduojame apmokėti iškart po registracijos
  

 

Seminaro kaina dalyvaujant gyvai grupėje – 75 Eur

Instituto einamųjų mokymų programų studentams
bei konsultantams, dirbantiems švietimo ir socialinės pagalbos srityje  – 60 Eur

Online dalyviams – 60 Eur

 

rekvizitai mokėjimui

registruotis raudonas.png

 

 Po mokėjimo, maloniai prašome atsiųsti pavedimo kopiją el.paštu sisteminiaizingsniai@gmail.com

 

DĖMESIO. Neapmokėjus po registracijos arba jei registruositės seminaro išvakarėse (po 17 val.) ar seminaro dieną, dėl dalyvavimo galimybės skambinkite Kazimierui Daugėlai, tel. +370 637 74700

 

Taip pat, jau galite registruotis ir į 2024-2026 m. bazinius sisteminės fenomenologinės psichoterapijos, konsultavimo ir šeimos konsteliacijų mokymus.

1-as modulis – 2024 m. vasario 2 d. Vilniuje
Platesnė informacija ir registracija - ČIA

 
Susipažinti su konsteliacijų metodu galite atvirose grupėse, kuriose vyksta terapiniai darbai su klientais...  Skaityti plačiau
 

 

 

VšĮ Sisteminių sprendimų institutas, Vilnius
www.konsteliacijos.lt