VšĮ SISTEMINIŲ SPRENDIMŲ INSTITUTAS

  • Šeimos konsteliacijos
  • Psichologinis konsultavimas
  • Seminarai, paskaitos, mokymai

Kontaktai:
Tel.: +370 620 91691, +370 637 74700

el.p.: info@konsteliacijos.lt

 


lt ru
 
   
MAK tyrinėjimų erdvė Vilniuje

MAK TYRINĖJIMŲ ERDVĖ VILNIUJE

MAK užsiėmimai Vilniuje vyksta du kartus per mėnesį:

- pirmadienio arba antradienio vakarais, nuo 18 val.
- šeštadienio rytais, nuo 10 val.

Birželio 8 d., šeštad., 18 – 21.15 val.
tema

  MAMA IR TĖTIS

.
Birželio 25 d., antrad., 18 – 21.15 val.
tema

  SEPARACIJA – ATSISKYRIMAS NUO TĖVŲ

 

mak mama ir tetis.jpgMAMA IR TĖTIS
Birželio 8 d., 18 val.

 

Mamos ir tėčio tema – viena iš pagrindinių ir tuo pačiu pati sudėtingiausia tema terapiniame darbe, kadangi santykiai su tėvais, įtakoja praktiškai visas gyvenimo sritis. Jei šie santykiai – nedarnūs (o tokie gali būti ir iš pažiūros draugiškoje bei mylinčioje šeimoje), žmogus susiduria su įvairiais sunkumais.

Kaip gyvenime pasireiškia neišspręsti santykiai su tėvais?

1.       Savų jausmų vengimas ar nesupratimas.

Tėvų figūros mums yra lyg orientyrai, kuriant ryšį su savimi. Dėmesio trūkumas iš mamos ar tėčio vaikystėje, ateityje gali pasireikšti nemokėjimu pažinti savo jausmų.

2.       Baimė kurti ilgalaikius santykius.

Tėvų tarpusavio bendravimas gali tapti santykių baimės priežastimi suaugus. Prisiminimai apie mamos ir tėvo barnius, jų vienas kitam išrėktus žodžius, gali įtakoti bendravimą su partneriu ir būti ilgalaikių santykių vengimo priežastimi.

3.       Problemos pinigų srityje.

Gebėjimas uždirbti pinigus eina iš suaugusio žmogaus pozicijos. Bus sunku tapti finansiškai laisvu, jei į santykius su pinigais yra perkeliami nepradirbti scenarijai su tėvais.

4.       Sunkumai brėžiant asmenines ribas.

Jei tėvai neįsiklausydavo į jūsų nuomonę, peržengdavo jūsų asmeninę erdvę, suaugus gali būti sunku ginti savo ribas ir sakyti „Ne" tam, kas jums nepatinka.

Mes sudaryti iš 50 proc. „mamos" ir 50 proc. „tėčio". Ir esame tai, kas gavosi iš šios jungties. Ir kiekviena dalis atsako už atitinkamą gyvenimo sritį. Aptarsime gyvenimo sritis, už kurias atsako „tėviškoji" ir „motiniškoji" dalys.

Svarbus Mamos ir Tėvo vaizdinių temos etapas – poreikiai, kurie buvo NEpatenkinti. Aptarsime pagrindinius poreikius, kurių vaikas laukia iš mamos, iš tėčio.

Jei dėl kažkokių priežasčių kažkuris poreikis buvo nepatenkintas vaikystėje (galimas ir priešingas scenarijus, kai poreikis vaikystėje buvo daugiau nei patenkintas), toks žmogus stengsis būdamas suaugęs šį poreikį patenkinti per kitus, per mamą, tėvą, draugus, pažįstamus. Tai aukos kelias. Kiek besistengtum patenkinti šį poreikį per kitus žmones, vis tiek išliks nepasitenkinimo jausmas. Galimas tik laikinas palengvėjimas.

Pavyzdžiui, jei vaikystėje žmogus negavo palaikymo, tai suaugęs jis bandys visais įmanomai būdais gauti palaikymą iš išorės, pamiršdamas palaikyti pats save ir gyvendamas nuolatinėje savęs kritikoje.

Svarbu suvokti, kokie poreikiai iki šiol yra nepatenkinti ir kaip tai atsiliepia jūsų gyvenime. Tik išmokus savarankiškai patenkinti tuos poreikius kaip suaugusiam žmogui, įmanoma pajusti pasitenkinimo jausmą.

 

DIENOTVARKĖ

10:00 - 10:45 Pasisveikinimo ratas: vardas, patirtis su MAK, lūkesčiai.

10:45 - 12:15 Technika Gyvenimo sritis".
Aptarsime gyvenimo sritis už kurias atsako „tėviškoji ir „motiniškoji" dalys. Kortelių pagalba pažiūrėsime kaip pasirinkta gyvenimo dalis pasireiškia jūsų gyvenime, kas tame tenkina, kas ne. Ką norėtumėte keisti, ką palikti. Ką duoda pamatymas ryšio pasirinktos gyvenimo srities su mama ar tėvu?

12:15 - 12:30 Kavos/arbatos pertraukėlė

12:30 - 13:45 Technika Nepatenkintas poreikis".

Svarbus Mamos ir Tėvo vaizdinių temos etapas - poreikiai, kurie buvo NE patenkinti. Aptarsime pagrindinius poreikius, kurių vaikas laukia iš mamos, iš tėčio. Kortelių pagalba pažiūrėsim kaip pasirinktas nepatenkintas poreikis pasireiškia jūsų gyvenime, kaip galite jį patenkinti iš suaugusio žmogaus pozicijos.

13:45 - 14:15 Atradimai, įžvalgos, apibendrinimas.

 

REGISTRACIJA, kaina, vieta

 

SEPARACIJA – ATSISKYRIMAS NUO TĖVŲ
Birželio 25 d., 18 val.

mak separacija.jpg

 

Separacijos  (atsiskyrimo nuo tėvų) tema išlieka aktuali. Kalba eina apie psichologinį atsiskyrimą. Su fiziniu ir finansiniu atsiskyrimu dauguma daugmaž susitvarko. Galima jau seniai gyventi atskirai, tėvo ir motinos gali nebebūti gyvųjų tarpe, tačiau ir toliau jausti jų vertinimų įtaką, elgtis, atsižvelgiant į juos, tęsti su jais vidinį dialogą, iš naujo ir iš naujo stengiantis jiems kažką įrodyti.

Santykių su tėvais periodizacija:

Pirmas etapas – simbiozė su pliuso ženklu. Laikotarpis iki 10-12 metų amžiaus, kai vaikas visomis prasmėmis priklausomas nuo tėvų ir su jais susiliejęs. Mama ir tėtis – patys reikšmingiausi žmonės jo gyvenime, didžiausi autoritetai, kurių elgesys net nesvarstomas.

Antras etapas – simbiozė su minuso ženklu. Vaikas, o tiksliau jau paauglys pradeda priešintis ankstesnei priklausomybei ir vis labiau orientuojasi į bendraamžių nuomones. Prasideda pretenzijos, didėja nepasitenkinimas ir nusivylimas tėvais, kurie jau negali arba atsisako tenkinti augančius atžalos poreikius ir troškimus. Šio laikotarpio reikšmė – atsisveikinti su iliuzijomis, priimti pasaulį su visais jo apribojimais, neteisybe. Suprasti, kad tėvai - ne dievai, o įprasti žmonės su savomis silpnybėmis, savais trūkumais. Idealus variantas – paauglys padaro išvadą, kad vaikystė baigėsi, reikia tapti labiau savarankišku ir suaugusiu, mokytis kovoti dėl savo nuomonės, ginti tai, kas tau brangu ir svarbu, elgtis savaip, būti už tai atsakingam ir liautis kažko laukti iš mamos ir tėčio.

Trečias etapas – autonomija. Tai ir yra toji separacija, kai žmogus savarankiškai atsiskiria nuo tėvų šeimos, pradeda pasikliauti savimi, pats vairuoja savo gyvenimą. Jis atranda savo unikalų, nepakartojamą „Aš", o svarbiausia - jau nepriklauso nuo tėvų nuomonės ir emocinių reakcijų. Nepasiduoda provokacijoms, nepuoselėja savo nuoskaudų ir nejaučia reikalo teisintis. Tapęs suaugusiu ir brandžiu, „vaikas" jau nelaukia, kad tėvai rūpinsis ir demonstruos meilę, jeigu jie šito nesugeba.

Paprastai žmonės įstringa arba pliusinėje simbiozėje, kai mama išlieka svarbiausiu žmogumi gyvenime ir svarbiausiu emocinio prisirišimo objektu, arba minusinėje simbiozėje – nesibaigiančioje konfrontacijoje, bandymuose pastoviai kažką įrodyti.

 

Tą dieną, kai vaikas supranta, jog visi suaugę nėra tobuli, jis tampa paaugliu.
Tą dieną, kai jis tėvams atleidžia - tampa suaugusiu.
Tą dieną, kai atleidžia pats sau - tampa išmintingu.

 

DIENOTVARKĖ

18:00 - 18:15 Susipažinimo ratas, lūkesčiai ir troškimai šiandienai.

18:15 - 18:30 Testas savęs diagnostikai „Separacija nuo tėvų“.

18:30 - 20:00 Technika Aš ir mama/tėvas".
Pratimas padeda emociškai atsiskirti nuo mamos/tėvo ir peržiūrėti santykį su ja/juo.

20:00 - 20:15  Kavos/arbatos pertraukėlė

20:15 - 21:00 Technika Aš – ne mano tėtis/mama. Aš – tai aš".
Pratimas leidžia pamatyti panašumus, atskirti juos į patinkančius, nepatinkančius. Atrasti savo ypatingumą.

21:00 - 21:15 Atradimų, įžvalgų susirinkimas.

 

REGISTRACIJA, kaina, vieta


Užsiėmimai vyksta adresu: Fabijoniškių g. 6-3, Vilnius
.Kaip mus rasti, žiūrėkite ČIA   

 

Kaina - 30 Eur.
(Mokėti galima grynais, atvykus į susitikimą arba pavedimu - rekvizitai mokėjimui)

Dalyvių skaičius ribotas

Savo kortelių neštis nereikia, turėsime.

į birželio 8 d. užsiėmimą
MAMA IR TĖTIS

registruotis raudonas.png

į birželio 25 d. užsiėmimą
SEPARACIJA –
ATSISKYRIMAS NUO TĖVŲ

registruotis raudonas.png

 

DĖMESIO.
Jei norėsite užsiregistruoti susitikimo išvakarėse (po 17 val.) arba susitikimo dieną,
dėl dalyvavimo galimybės skambinkite Vilniaus MAK erdvės vedančiajai
Lolitai, tel. 8 680 45272

lolitajb.jpgVILNIUJE MAK tyrinėjimų erdve ir jumis joje rūpinsis
Lolita J. Bazurinienė,

Metaforinių asociatyvinių kortelių, sisteminės fenomenologinės psichoterapijos ir sisteminių konsteliacijų konsultantė-praktikė, grupių vedančioji. 

Lolita turi nemažą darbo su MAK grupėse patirtį ir pasiruošusi padėti jums išbandyti įgytas žinias, dalintis jau turima patirtimi bei tyrinėti naujas galimybes. 

MAK – metaforinių asociatyvinių kortelių trumpinys. Tai žaidimo kortų ar atvirukų dydžio įvairūs paveikslėlių  rinkiniai, vaizduojantis žmones, jų sąveiką vienas su kitu, gyvenimiškas situacijas, peizažus, gyvūnus, namų apyvokos daiktus, abstrakčius piešinius arba užrašytus žodžius. Žodžių ir paveikslėlių derinys  sukuria reikšmių žaidimą, aktualia žmogui tema.

Šių kortelių naudojimas skiriasi nuo įprasto kortų žaidimo. Čia nėra strategijų, nėra laimėjusių ir pralaimėjusių. Kortelės neturi reikšmių, kaip pvz., Taro kortos. Kiekvienas kortelių naudotojas, praktinio patyrimo eigoje, pats sugalvoja sau reikšmę. 

MAK tyrinėjimų erdvė – tai vieta, MAK „magiją" jau pažįstantiems ar dar tik norintiems pažinti žmonėms.

 

Šioje erdvėje, MAK bei vienas kito pagalba, galėsite:

•    susitikti su savo ir kitų žmonių vidiniais pasauliais;
•    pasidalinti savo patirtimi;
•    ieškoti atsakymų į klausimus ir rasti atsakymus;
•    gauti kolegų palaikymą;
•    patirti įžvalgas;
•    išbandyti naujas metaforinių asociatyvinių kortelių technikas...

Bei smagiai ir naudingai pasibūti su bendraminčiais ir savimi.

 

Užsiėmimai vyksta maždaug kartą per mėnesį, skirtingomis temomis.

MAK tyrinėjimų erdvė KLAIPĖDOJE

MAK tyrinėjimų erdvė KAUNE

 

Kviečiame į išplėstinius metaforinių asociatyvinių kortelių mokymus, tiek specialistams, tiek ir asmeniniam augimui:

Platesnė informacija ir registracija - ČIA

 

 

VšĮ Sisteminių sprendimų institutas, Vilnius
www.konsteliacijos.lt