Psichologiniai metaforinių asociatyvinių kortelių mechanizmai individualiame ir grupiniame konsultavime
Metaforinės asociatyvinės kortelės – kortų dydžio paveiksliukai, neturintys konkrečių reikšmių ir interpretacijų, per trumpą laiką padedantys gauti būtiną informacijos kiekį, reikiamą kokybiškam darbui su klientu. Tai patogus instrumentas grupiniame ir individualiame darbe, kurį galima naudoti tiek su suaugusiais, tiek su vaikais. Kortelės yra internacionalios, todėl tinka darbui su įvairių kultūrų, amžiaus, lyties ir socialinio statuso atstovais. Šio instrumento naudojimas vienu metu leidžia dirbti su kliento emocine, mentaline ir kūno sritimis, sukurdamos saugią tarpusavio sąveikos aplinką bei laisvą, nevertinantį pasidalijimą mintimis.
Įvairių šalių specialistai, dirbantys su metaforinėmis asociatyvinėmis kortelėmis (O. Ayalon, M. Egetmeyer, L. Talpis, L. Mošinskaja, A. Gorobčenko, L. Stepanova, E. Morozovskaja, A. Puškov, G. Popova, N. Miloradova ir kt.) pastebi, kad metaforinės asociatyvinės kortelės turi konkretų teorinį pagrindą. L. Stepanova savo publikacijoje nurodo, kad kortelių „darbas“ yra paremtas konkrečiomis psichologijos kryptimis: psichoanalitine, K. Rodžerso į klientą orientuota, F. Perlz geštalto, NLP ir kt.
Kaip instrumentas, metaforinės asociatyvinės kortelės yra efektyvios dėl to, kad konsultavimo procese tampa akivaizdūs asmenybės funkcionavimo dėsningumai, susiję su ją supančios aplinkos pergyvenimais, pirmiausia – santykio su socialine aplinka.
Dėl apercepcijos ir projekcijos reiškinių suvokimo selektyvumo jėgos, kortelės paveiksliuke klientas mato būtent tai, kas atitinka jo pergyvenimus, susijusius tiek su aktualiais gyvenimo įvykiais, tiek su požiūriu į gyvenimą, buvusia patirtim, patirtomis traumomis.
Pilną straipsnį originalo (rusų k.) bei su vertimu į anglų k. skaitykite ČIA
Grįžti į visus straipsnius